МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

30 ноември 2021

30 ноември 2021

Телата на загинатите во автобуската несреќа ќе бидат пренесени авионски во петок

Османи во Рига на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО

Италијанската министерка за внатрешни работи Ламорџезе денеска во Скопје

Постигната начелна согласност за влез на Алтернатива во Владата, ќе следи нова средба за кадровски решенија

Забрана за камиони на Стража, Ѓавато и на патните правци Кичево-Охрид, Тетово-Попова Шапка и Маврово-Дебар

Притвор за  турскиот опозиционер Гурџан до почетокот на судењето за „политичка и воена шпионажа“

Силни ветер предизвика проблеми во бродскиот сообраќај во Грција

Комерсант: Вештачка интелигенција ќе предвидува масовни немири во Русија

Блокирана задолжителната вакцинација на илјадници здравствени работници во 10 американски држави

Пентагон подготвува нови бази за да и се спротивстави на Кина

 

Back to top button
Close
Close