МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 ноември 2021

29 ноември 2021

Нови 118 случаи со КОВИД-19, осумнаесет починати, 396 оздравени пациенти

Пендаровски во посета на касарната „Јане Сандански“ во Штип

Уште двајца македонски државјани повредени во автобуската несреќа отпуштени од болницата во Софија

Филипче: Не размислуваме да предложиме релаксирање на сегашните мерки во делот кој се однесува на угостителските објекти

Предлогот за стимулација на матичните лекари за поголем процент вакцинирани пациенти утре на владина седница

Шведскиот парламент повторно ја избра Андерсон за премиерка

Унгарската опозиција бара оставка од претседателот на Парламентот

Русија успешно лансираше хиперсонична ракета

Израел ги предупреди големите сили: Претпазливо поради нуклеарната уцена на Иран

Back to top button
Close
Close