МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 ноември 2021

29 ноември 2021

Судскиот совет го избра судијата Бурим Сејдини за претседател на Управен суд

Изведени материјални докази во предметот ,,Шпански скали”

Двајца пациенти од автобуската несреќа ќе бидат пуштени на домашно лекување, денеска пристигнуваат уште тројца

Анкета на ИДСЦС и ПЦПО: Политичката елита често го изневерува народот

Поплавени голем број куќи во Кичево од силните врнежи од дожд

Вучиќ: Странските сили ја уништија Југославија

Снежно невреме зафати делови од Словенија

Протест во Лозница против рудникот за литиум на Рио Тинто

Во Барселона почна министерскиот форум Унија за Медитеранот

Сиомара Кастро избрана за претседателка на Хондурас

 

 

Back to top button
Close
Close