МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 ноември 2021

29 ноември 2021

Нова средба на Заев со Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

АВМУ организира онлајн дебата за медиумска писменост

Презентација на наодите од истражувањето „Човек од народот: Анализа на јавното мислење за политичките барања на граѓаните“

Доделување на наградите од конкурсот по повод 100 години од раѓањето на Блаже Конески

Итна седница на Домот на народите поради блокадата на Парламентот на БиХ

Франција, Белгија, Холандија и Германија ќе преземат поригорозни мерки против групите за трговија со луѓе

Белорусија очекува поддршка од Русија при евентуална интервенција на НАТО

Земјотрес од 7,5 по Рихтеровата скала го погоди Перу

Немири при апсење на Палестинец во Витлеем

 

Back to top button
Close
Close