МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

26 ноември 2021

26 ноември 2021

Предан за МИА: Реално е да се подготви теренот за договор меѓу Скопје и Софија, сигналите од Бугарија се охрабрувачки

Шахпаска – Пејчиновиќ Буриќ: Преку системски политики против дискриминацијата и насилството врз жените

Парламентите во Северна Македонија, Србија, Црна Гора и БиХ да донесат законски решенија за новинарите да се третираат како службени лица

Јовески: ДНК-примероците за идентификација на жртвите заедно со одземената документација од „Беса Транс“ ќе бидат предадени на бугарските обвинители

Министерката Стефоска ги информирала вработените во Театар комедија дека е објавен оглас за нов директор на институцијата

SafeJournalists: Нападите врз новинарката Снежана Чонградин треба да се процесуираат што е можно поскоро

Прв случај на новиот јужноафрикански сој на коронавирусот во Белгија (ДПЛ)

Влошена ситуацијата со слободата на медиумите во членките на ОБСЕ

Протести ширум светот против Амазон

Поради новиот сој на коронавирусот пад на вредноста на биткоинот

Back to top button
Close
Close