МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

26 ноември 2021

26 ноември 2021

Владата формираше работна група за пренесување на починатите од сообраќајната несреќа во Бугарија

Бугарски обвинители во Скопје треба да ги преземат ДНК-примероците за идентификација на жртвите

ЕК: Ако автобусот на Беса Транс немал лиценца преминувањето граници можеби било нелегално

Централниот одбор на СДСМ треба да ја разгледува оставката на Заев

Регионална конференција за „Подобрување на дијалогот меѓу парламентите и новинарите од Западен Балкан”

Ескобар: БиХ има корупциски, а не етнички проблем

Лукашенко: САД сакаат да предизвикаат војна

Аналена Бербок од Зелените ќе биде новата шефица на дипломатијата на Германија

Во Киргистан уапсени 15 осомничени лица за подготвување државен удар во пресрет на изборите

Силен земјотрес со магнитуда од 6,1 степени по Рихтер погоди пограничен реон меѓу Индија и Мјанмар

 

Back to top button
Close
Close