МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 ноември 2021

25 ноември 2021

Средба на обвинителкатa Русковска со евроамбасадорот Гир

Кривична пријава за поранешна раководителка во Центар за вработување при АВРМ за злоупотреба на службената положба и овластување

Над 40 филмови достапни за бесплатно гледање онлајн на 12-от „Мобил фестивал“

Во септември потрошени 528 695 мегават-часови електрична енергија

РАЖМ „Лулуди“ се приклучува на кампањата против родово базирано насилство врз жени

Путин на средба со Вучиќ: Ќе се најде прифатливо решение за цената на рускиот гас

Грција ѝ донираше на Гана 150.000 дози од вакцините против Ковид-19

Грчката Влада не ја разгледува можноста за нов локдаун

Совет на Европа: Насилството врз жените е закана за нивната слобода и права

Пекинг: САД провоцираа во Тајвански Проток

Back to top button
Close
Close