МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 ноември 2021

25 ноември 2021

Станков за МИА: Додека не заврши ДНК анализата, не може да се утврди точниот број лица настрадани во несреќата

Пронајдени се 44 тела, преживеан патник тврди дека спасил осум лица

Сарафов: Жртвите умреле од задушување, најверојатна причина за несреќата е човечка грешка

Во Софија приведен маж за неприфатливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Светот денеска „се бои“ во портокалово за да се стави крај на насилството врз жени и девојчиња

Шмит: Додик под притисок се откажа од формирање на војска на РС

Документи за развод, крштенка, пренос на недвижнини ќе се вадат онлајн во Грција

Кремљ: Русија не е вмешана во така наречениот Хавански синдром

Најмалку девет загинати и 49 исчезнати во несреќата во рудник за јаглен во Русија

Во Фајзер украдени податоци за вакцината против Ковид-19

Back to top button
Close
Close