МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 ноември 2021

25 ноември 2021

Идентификацијата на жртвите ќе заврши за најмалку седум дена, одземена лиценцата на „Беса транс“

Хусеини: Државниот инспекторат не „спие“, туку не е надлежен за безбедност на сообраќајот

Главниот бугарски обвинител доаѓа во Скопје да ги преземе ДНК-примероците за идентификација на жртвите

ССНМ организира дебата на тема „Зошто и за што работиме?“

Македонските фудбалерки ја пречекуваат Северна Ирска

Раководството на Обвинителството на Бугарија оствари работна средба со министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи

По бродоломот во Ла Манш во Франција уапсени петмина шверцери на луѓе

Полицискиот генерал од Емиратите, Ахмед Насер Ал-Раиси, е избран за претседател на Интерпол и покрај обвиненијата за тортура

Насилните протести на Соломонските Острови продолжија и денеска

Либиската изборна комисија ја одби кандидатурата на синот на Гадафи за претседателските избори

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close