Некатегоризирано

МИА Бриф 5+5

21 септември 2021

21 септември 2021

Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови

Шекеринска почесен гостин на Националната гарда на Вермонт: Се разгледуваат можности за обуки на наш кадар за цивилна заштита и спасување

Не се утврдени недостатоци во модуларните болници, се чека извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово

МОН: Повторени конкурсите за стипендии за ученици во дуални паралелки и во тригодишно стручно образование

Во Битола вечер се доделува златна „Камера 300“ и завршува ИФФК „Браќа Манаки“

ДПС поднесе кривична пријава против црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ за настаните на Цетиње

Обвинителство на БиХ: Директорот на ОБА ја прислушкувал главната обвинителка

Над 1.400 убиени делфини на Фарските Острови

Фридом Хаус: Од јуни 2020 година до мај 2021 година, рекорден број апсења поради објави на Интернет

Стејт департмент: Изборите во Русија се оддржаа во непогодни услови за слободен и фер процес

 

Back to top button
Close
Close