МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

20 октомври 2021

20 октомври 2021

Земјава продолжува да ги исполнува критериумите за членство во ЕУ, Вархеји очекува „зелено светло“ за почеток на преговори до крајот на декември

Одбележување на Светскиот ден на храната

Претставување на дигитална мониторинг платформа на УХМР

ОЕЦД: Пандемиските долгови ќе ги надминат долгорочните трошоци за здравство и пензии

Бесими: МФ ги продолжи напорите за подобрување на транспарентноста во управувањето со јавните финансии

Извештај на „Невидлива рака на цензурата на медиумите“: Во Бугарија Борисов и ГЕРБ ја задржаа контролата врз медиумите и СЕМ

ЕУ подготвува фискална реформа по расходите за обнова од Ковид-19

Дојче веле: И Германија во ценовен шок, до кога ќе поскапуваат горивата

Борел: Кандидатите за членство во ЕУ ​​да работат на реформи во клучните области

Фејсбук ќе плати 14 милиони долари за дискриминација на Американци

 

 

 

„Младински климатски самит“ во Скопје

Back to top button
Close
Close