МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

19 август 2022

19 август 2022

Министерот Спасовски во посета на Крушево

Бугарски историчари шират лажен триумфализам штетејќи им на добрите односи меѓу двата народа, порача македонскиот тим од Историската комисија

„Отворен ден“ на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” во Скопје

Во Градскиот парк во Битола ќе почне првото издание на ПАРКО 2047 ФЕСТИВАЛ

Концерт во спомен на маестро Александар Џамбазов на „Охридско лето“

Повредени од несреќата со српски автобус во Бугарија ќе бидат префрлени до границата со Србија, возачот на автобусот останува во притвор

Парламентот на Црна Гора ќе расправа за разрешување на владата на Дритан Абазовиќ

Најмалку 13 загинати во смртоносни бури во Европа

Кина објави национално предупредување поради суша

Естонија планира да и испорача на Украина дополнително оружје

 

Back to top button
Close
Close