МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

19 август 2022

19 август 2022

Битиќи: Оваа сезона не би требало да има рестрикции на струјата

Министерот Николовски ќе присуствува на 60-то издание на саемот АГРА 2022 во Словенија

Оџаклиеска: Со новите законски решенија воведуваме нов процес за циркуларна економија

Мал процент на откажани летови на македонските аеродроми, зголемени трошоците за патување

ЖРСМ Инфраструктура и ИНФРАКОС ќе аплицираат за грант од 700.000 евра за прекугранична соработка

Борел: Денеска без договор, но разговорите Белград- Приштина продолжуваат наредните денови

Албанија: Трговскиот дефицит за седум месеци над 1,9 милијарди евра

САД подготвуваат дополнителна помош за Украина од околу 800 милиони долари

Поради санкциите Русија стана трет по големина пазар за плаќања во јуани

Фејсбук и Инстаграм отстранија сметки на влијателна американска антиваксерска организација

 

Back to top button
Close
Close