МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

16 август 2022

16 август 2022

На наредната владина седница одлука за кризна состојба во енергетиката

Пратениците да го усвојат законот за заштита на потрошувачите, апелира Бектеши

Се воведуваат мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и компаниите препораки, за институциите конкретни задолженија

Кочанските оризопроизводители го блокираа регионалниот пат Штип-Кочани

Преку проект ќе се заштитуваат пештерските екосистеми во Галичица од негативните ефекти на климатските промени

Зголемени вкупните приходи во државниот буџет на Грција

Бугарија извезла земјоделски производи за над 6 милијарди евра

Рекорден пад на реалните плати во Велика Британија

Студентските трошоци во Франција пораснаа за 7,38 отсто во текот на една година

ЕУ го разгледува одговорот на Техеран за обнова на договорот за иранската нуклеарна програма

 

Back to top button
Close
Close