МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

18 октомври 2021

18 октомври 2021

Горивата поскапуваат за денар

Плаќање сметки за режиски трошоци во националната Пошта

Македонската и руската научна заедница ја засилуваат соработката

Ѓурчиновски и Сенди разговараa за унапредување на воената соработка меѓу Северна Македонија и Унгарија

Судијката Јанчулевска Михаиловска ќе го води судењето за „Шпански Скали”

ЕУ мора повеќе да подаде рака кон Западен Балкан, оценува министерот за надворешни работи на Австрија

Албанско семејство го тужи амерканскиот претседател Бајден

„Та неа“: САД подготвуваат голем воена вежба во Александруполи

Вархеји утре ќе го претстави Пакетот за проширување за 2021 година

Борел оптимист за преговорите за иранската нуклеарна програма

 

Back to top button
Close
Close