20 мај 2022

Се зголемува бројот на пчелари и пчелни семејства

Ковачевски: Со 49,7 милиони евра од ТАВ-програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните

ДКСК: Балансерот при вработување во јавниот сектор не функционира или да се донесе алатка за контрола или да се укине

СОНК и МТСП се договорија, нема да се кратат платите за вработените во градинките кои штрајкуваа

МТСП: Во тек е исплатата на образовниот додаток за трет мерен период

Поранешниот германски канцелар Шредер ќе го напушти надзорниот одбор на руската нафтена компанија

Над 20 милиони евра хуманитарна помош за Бангладеш и Мјанмар од ЕК

Русија од утре го прекинува природниот гас за Финска

Курсот на доларот под 60 рубљи, првпат од 2018 година

Германците ќе плаќаат девет евра за месечна карта за јавен превоз

 

Back to top button
Close
Close