18 мај 2022

Бензините поскапуваат за 2,5 денари по литар

За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари

На охридскиот аеродром пристигна првиот чартер-лет со 155 холандски туристи

Ангелоски: „Зелен навигатор“ ќе обезбеди фонд за зелени проекти на Западен Балкан

Регионална конференција за праведна транзиција

„Дневни аваз“ пишува за рекорден раст на цените во Босна и Херцеговина

За лебот во Бугарија ќе се воведе 0 % ДДВ, а пензиите ќе се зголемат за 20 %

Шредер ќе изгуби привилегии поради врски со Русија

„Хјундаи“ ќе инвестира 16,5 милијарди долари во производството на електрични возила

Гундоган налето заминува од Манчестер сити

 

Back to top button
Close
Close