МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

18 мај 2022

18 мај 2022

Самит на Македонија2025 во Скопје

Српската премиерка Ана Брнабиќ во посета на Северна Македонија

Ковачевски ќе се обрати на доделувањето договори од Програмата за рурален развој  

МОН и СОНК ги усогласија ставовите, се чека одлука од членството на СОНК за да биде потпишана спогодба

Одбележување 70 години Економски институт – Скопје при УКИМ

Ѓукановиќ во официјална посета на Косово

Премиерите на Австрија и Чешка потенцираат дека Западен Балкан не смее да се заборави поради Украина

Еврокомисијата ќе ги објави плановите за надминување на зависноста на ЕУ од руските фосилни горива

Нафтата на берзите е најскапа во последните седум недели

САД формираат Центар за набљудување на конфликтот во Украина

 

Back to top button
Close
Close