МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

25 јануари 2022

25 јануари 2022

Тренчевска: Заложба на Владата е минималната плата да се зголеми на 18.000 денари

Бочварски: Во 2023 ќе имаме комплетно реконструиран патен Коридор 8

Град Скопје почна постапка на ветинг за директорите на јавните претпријатија

СКСЗМ бара институциите да постигнат договор со Косово околу транспортот на стоки и услуги

МЗШВ: Јавните повици за земјоделско земјиште се поништени поради неправилности во постапката

Црна Гора воведе санкции за три руски компании

Макрон ќе му предложи на Путин „патоказ за смирување на украинската криза“

Економијата на Јужна Кореја со најголем раст во последните 11 години

Боинг ќе инвестира во развојот на автономните летечки такси Виск

„Газпром“ објави рекордно ниски резерви на гас во Европа и Украина

 

Back to top button
Close
Close