МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

18 јануари 2022

18 јануари 2022

ССМ: Недела ден на неделен одмор е реалност и во согласност со Уставот

За два месеци најавено воспоставување авиолинија Софија – Скопје

НБ и МАПАС со меморандум за соработка до поголема ефикасност во одржувањето на финансиската стабилност

Македонски телеком: Досега 13 града подготвени за 5Г

Османи – Генчовска: Скопје и Софија остануваат посветени на процесот на приближување на регионот кон ЕУ

Мицотакис: Имаме подготвено рестриктивни мерки доколку Турција се врати на агресивното однесување кон Грција и Кипар

Ердоган ја повика Русија да не ја напаѓа Украина

Рот: Гасоводот може да биде средство за политички притисок врз Русија

Прекин на кабел ја отсече Тонга од остатокот од светот

Истражување: една третина од починатите од Ковид всушност починале од други болести

 

 

Back to top button
Close
Close