МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

27 септември 2021

27 септември 2021

Битиќи: Буџетот е во одлична кондиција, ќе нема потреба од поголемо задолжување до крајот на годинава

Субвенциите за туризмот ќе бидат исплатени следната или најдоцна наредните две недели

Туристичкиот сектор бара поддршката да продолжи, надлежните најавуваат дигитализација и промоција

Пендаровски: Потребен ни е нов, широк национален и државен консензус за развој поддржан од власта и опозицијата

ЕК: Фон дер Лајен доаѓа да повтори дека ЕУ држи до регионот

Министерот за цивилна заштита на Грција и специјални единици за справување со кризи заминаа за Крит

Грција и Франција пред нов одбранбен договор за набавка на француски фрегати

Јавниот долг на Албанија достигна ниво од 85 отсто од БДП

Европол: Разбиена балканска криминална група трговци со кокаин

Македонец со идеја за ново, електрично „Југо“

 

Back to top button
Close
Close