МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

29 ноември 2021

29 ноември 2021

Раст на туризмот во Струга во година на пандемија

Бензините поевтинуваат за 0,50 денари, цената на дизелот останува иста

Од среда почнува забраната за пластични кеси

Почнува исплатата на помош за новороденчиња во Аеродром

Бизнис и финансии: Во Србија повеќе од 93 отсто од вредноста на субвенциите добиле странски инвеститори

Хрватите оваа година патувале помалку, но трошеле повеќе

Европските берзи ја започнаа неделата со добивки и покрај Омикрон

Голем број германски компании планираат зголемување на цените

ЕЦБ: Наскоро ќе заврши силниот раст на цените во еврозоната

Австралија го суспендираше повторното отворање на границите поради Омикрон

Back to top button
Close
Close