МИА Бизнис 5+5Пакети

МИА Бизнис 5+5

29 ноември 2021

29 ноември 2021

Продолжува амандманската расправа за Предлог-буџетот

Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните

ЕСМ: ЕБРД ја нотира успешната реализација на соларната електрана Осломеј

Бесими: Дополнителна поддршка за земјоделците преку нов фонд и повеќе средства за зелен развој

Нова кампања „ЕУ со ТЕБЕ“ фокусирана на Европскиот зелен договор

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска во Косово

Берзата во Франкфурт од денеска со подолго работно време

Еврото е пак под 1,13 долари

Американските технолошки гиганти треба да земат дел од расходите за изградба на европските телекомуникациски мрежи

Азиски берзи: Пад на акциите, зголемени цените на нафтата

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close