0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: 78 отсто од новите случаи и 80 отсто од хоспитализираните со Ковид 19 се невакцинирани

Министерството за здравство соопшти дека ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 6 август заклучно со 23 септември. За вакцинирани, како што се посочува, се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање на втора доза вакцина.

Back to top button
Close
Close