0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ ќе набави „Молнупиравир“, единствениот лек за Ковид-19

Министерството за здравство соопшти дека ќе набави „Молнупиравир“, единствениот лек против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close