0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

МЗ: Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Рано утрово на Клиниката за државна кардиохирургија, 46-годишен пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор и нова шанса за живот, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close