0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: За 40 проценти намалена инциденцата на ширење на вирусот, нема потреба од промена на моделот на настава

За 40 проценти е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во последните две недели во август, покажува последната епидемиолошка анализа на Институтот за јавно здравје, информираат од Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close