0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: За два дена аплицирани 4.418 вакцини, 38 отсто од популацијата вакцинирана

Во петокот и вчера се аплицирани вкупно 4.418 вакцини, од кои како прва доза се аплицирани 1.132, а ревакцинирани се 3.129. Трета доза примиле 157 граѓани.

Back to top button
Close
Close