0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЗ: Доенче со вродена аномалија почина од КОВИД-19

Министерството за здравство соопшти дека Институтот за јавно здравје во денеска доставениот извештај пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот „Мој Термин“ е заведено дека починало на 03.01.2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close