БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

МЗШВ: Јавните повици за земјоделско земјиште се поништени поради неправилности во постапката

Јавните повици за доделување на државно земјоделско земјиште под закуп се поништени поради неправилности во постапката, реагира Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство на обвинувањата од Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close