БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

МЗШВ: Вода во каналите има, лозарите да не потпаѓаат на политички мотивирани протести

Одговорно и посветено носиме мерки и се грижиме за секој земјоделец, особено во овие моменти кога како последица од светската криза предизвикана од војната во Украина, земјоделците се соочуваат со зголемени трошоци за производство, се вели во реакцијата од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по денешниот протест на лозарите од Тиквешко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close