0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Бранителот на титулата, МЗТ Скопје Аеродром, вечерва во Кавадарци го победи Еуро Никел со 75:69 во дербито на третото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

Кавадарци, 18 октомври 2021 (МИА) – Бранителот на титулата, МЗТ Скопје Аеродром, вечерва во Кавадарци го победи Еуро Никел со 75:69 во дербито на третото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

Претходно, во текот на денешниот ден, Пелистер забележа победа над Феникс со 86:74.

Резултати на другите средби од ова коло играни викендот:
МЗТ Скопје Уни Банка – Гостивар 67:92
Работнички – Ангели 86:69
Куманово – ТФТ 68:85
Кожув – Навико Академија ФМП 69:76.

На водечките три позиции се ТФТ, Пелистер и Работнички со максимални три победи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close