Оригинални текстови

МЖСПП: Цврсто газиме по трасираниот пат кон чиста и зачувана животна средина

Животната средина како никогаш досега високо котирана во стратешката агенда на Владата на Република Северна Македонија. Министерството за животна средина и просторно планирање  цврсто стои на исполнување на трасираните амбициозни стратешки цели, јасно дефинирани за сите медиуми на животнта средина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close