0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Меѓународнииот ден на лицата со попреченост одбележан со свечена седница во организација на Владата

Во организација на Владата, Национално координативно тело за имплементација на Конвенцијата на ООН за правата на лица со попреченост и Националниот совет на инвалидските организации на Македонија (НСИОМ) беше одржана свечена седница со која беше одбележан Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3 Декември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close