БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Меѓународна конференција за плаќања и пазарна инфраструктура

Народната банка во соработка со Централната банка на Холандија денеска и утре ја организира Тринаесеттата конференција за плаќања и пазарна инфраструктура насловена „Плаќањата во дигиталната ера: од внатре кон надвор“. Конференцијата за првпат ќе се одржи во виртуелен формат, поради пандемијата на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close