0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанатоСпорт

Меѓународен шаховски турнир во чест на Блаже Конески

По повод 100 годишнината од раѓањето на првиот претседател на Шаховскиот сојуз на Македонија, академик, поет, писател и кодификатор на македонскиот современ литературен јазик Блаже Конески од денеска до среда во скопскиот хотел „Континентал“ се одржуваат шаховски турнири во негова чест.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close