0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Меѓународен хорски фестивал „Гласот на Охрид“

Во организација на охридскиот градски хор „Вокс Лихнидос“ денеска ќе се одржи четвртиот Меѓународниот хорски фестивал „Гласот на Охрид“ . Покрај домаќинот, во катедралната црква „Св.Софија“, ќе настапат и членовите на мешаниот хор КУД „Светозар Марковиќ“ од Нови Сад, хорот „Атендите“ при Културниот центар „Кикинда“ од Србија, детскиот машки хор од националната опера од Естонија, женскиот младински хор при МКЦ Скопје и детскиот хор „Св.Кирил и Методиј“ од Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close