0_Web_АктуелноОпштество

Меѓународен ден за универзален пристап до информации

По повод 28 Септември - Меѓународниот ден за универзален пристап до информации, денеска ќе се одржи онлајн настан на кој ќе бидат презентирани резултатите од работата на Агенцијата за заштита на правото на слободен пристап до информациите од јавен карактер и плановите за унапредување на остварувањето на правото на граѓаните за слободен пристап до информациите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close