0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

МЕФ: Регионална соработка за надминување на енергетската криза

Регионална соработка е единствен начин за надминување на енергетската, но и другите кризи. Тоа беше заклучокот на дел од учесниците на Македонскиот енергетски форум (МЕФ) 2022 што денеска и утре се одржува во Охрид, во организација на ЗИП Институтот и Владата на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close