Некатегоризирано

Метју Палмер именуван за американски пратеник за изборните реформи во БиХ

САД го именуваа поранешниот пратеник за Западен Балкан, Метју Палмер да ја надгледува проблематичната програма за изборни реформи на Босна и Херцеговина, потег за кој Вашингтон смета дека е знак на неговата посветеност кон регионот, објави Радио Слободна Европа (РСЕ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close