БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Метрото во Атина од понеделник директно ќе ги поврзе аеродромот со пристаништето

Со проширување на една од линиите на метрото во Атина и отворање на три нови станици, од понеделник и официјално, атинскиот аеродром директно ќе се поврзе со најголемото пристаниште Пиреас, јави дописничката на  МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close