КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Мето Јовановски со награда за животно дело на осмиот Балкан панорама филм фестивал во Измир

 На свеченото отворање на осмото издание на Балкан панорама филм фестивал во Измир, Турција на македонскиот актер Мето Јовановски му беше доделена наградата „Златен чадор“ за неговиот придонес во филмската уметност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close