БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета тврди дека домашни и странски тајни служби го прислушуваат неговиот телефон

Албанскиот претседател Илир Мета изјави дека е прислушуван од домашни и странски тајни служби, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close