0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

„Мета“ отстрани лажно видео каде Зеленски повикува на капитулација

Лажното видео најверојатно е направено со помош на т.н. „дип фејк“ технологија што доколку биде потврдено ќе биде првиот таков инцидент од почетокот на воените дејствија во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close