БалканДописници Свет

Мета: Одлуката за прогласување на Бериша „нон грата“ е дело на Баша и Рама

Претседателот на Партијата на слободата и до неодамна шеф на албанската држава, Илир Мета денеска изјави дека на средба со американската амбасадорка во Тирана Јури Ким го изнел ставот дека зад прогласувањето за непожелна личност на Сали Бериша стои тандемот Баша-Рама.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close