БалканДописници Свет

Мета: Го поздравувам ставот на Бугарија која предлага отпочнување на преговорите на Албанија со ЕУ

Албанскиот претседател Илир Мета преку објава на Фејсбук вечерва го поздрави ставот на Бугарија која предлага што поскоро почеток на преговорите за членство на Албанија во Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close