БалканДописници Свет

Мета: Албанија целосно го поддржува дијалогот меѓу Белград и Приштина, време е за меѓусебно признавање

Како што наведува во објавата, Мета му кажал дека Албанија целосно го поддржува дијалогот меѓу Белград и Приштина и оти е време да се постигне договор за меѓусебно признавање на двете земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close