0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Меси е среќен поради останувањето на Мбапе во ПСЖ

Лионел Меси е задоволен поради тоа што што Килијан Мбапе го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен.

Париз, 24 мај 2022 (МИА) – Лионел Меси е задоволен поради тоа што што Килијан Мбапе го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен.

Како што објави „Marca“, Аргентинецот е благодарен што престанал да биде главен предмет на медиумското внимание.

Лионел исто така верува дека со Мбапе во составот, ПСЖ ќе има поголеми шанси да ја освои Лигата на шампионите следната сезона.

Дваесет и тригодишниот француски фудбалер беше најдобар стрелец и асистент во минатата сезона во Лига 1. На 35 натпревари Мбапе постигна 28 голови и 17 асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close