0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Месец на Франкофонијата: Претседателот Пендаровски на час по француски јазик во гимназијата „Орце Николов“ во Скопје

По повод завршувањето на Mесецот на Франкофонијата, претседателот Стево Пендаровски во придружба на францускиот амбасадор Сирил Бомгарнтер, денеска ги посети билингвалните франкофонски паралелки во СУГС Гимназија „Орце Николов“ во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close