ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел ќе биде одликуванa со Голем крст на Легијата на честа при нејзината денешна последна посета на Франција како канцелар

Елисејската палата соопшти дека признанието е симбол и сила на француско-германското пријателство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close